Служба за управљање кадровима учествовала је на петнаестом састанку Мреже за управљање људским ресурсима, који је одржан 13. 11. у Крагујевцу у организацији Сталне конференције градова и општина (СКГО). Учесници су имали прилику да размене искуства и дискутују о актуелним изазовима у области управљања људским ресурсима у јединицама локалних самоуправа и у аутономним покрајинама.
Поред бројних представника јединица локалних самоуправа, састанку су присуствовали представници Министарства државне управе и локалне самоуправе, а Службу за управљање кадровима представљали су проф. др Данило Рончевић, директор Службе за управљање кадровима, проф. др Дејан Костић, помоћник директора и руководилац Сектора за аналитичке послове, Јелена Бабић, помоћница директора и руководитељка Сектора за регрутацију и одабир кадрова, Жељка Љубојевић, руководитељка Групе за пружање стручне и саветодавне помоћи јединицама локалне самоуправе у вези са пословима управљања људским ресурсима и мастер психолог Јована Стојадиновић из Сектора за регрутацију и одабир кадрова.
Састанак су отворили Милош Муцок, програмски директор за системска питања и управу у СКГО, проф. др Данило Рончевић и Марија Пилиповић из Сектора за управљање људским ресурсима Министарства државне управе и локалне самоуправе. Проф. др Данило Рончевић поздравио је све присутне, истичући значај даљег унапређења управљања људским ресурсима у јавној управи. У свом обраћању истакао је да је од почетка примене Уредбе о спровођењу интерног и јавног конкурса за попуњавање радних места у аутономним покрајинама и јединицама локалне самоуправе почетком године Служба за управљање кадровима учествовала у спровођењу око 600 конкурсних поступака, пружајући подршку у провери Општих функционалних и Понашајних компетенција.
Јована Стојадиновић представила је метод за евалуацију квалитета попуњавања радних места, која се односила на оцену ефикасности и квалитета процеса запошљавања, коју су кадровске јединице локалних самоуправа и аутономних покрајина у обавези да спроводе почев од ове године. Истакла је да је спрвођење метода селекције и обуке запослених у кадровским јединица, као и правилно прикупљање података и њихова употреба за креирање конкретних мера и препорука, кључно за унапређење процеса запошљавања.
На састанку се говорило и о искуствима локалних самоуправа у примени новог оквира за конкурсне поступке. Учесници су имали прилику да се упознају са примерима добре праксе, али и да изнесу изазове с којима се суочавају у примени нових прописа. Тема отворене дискусије обухватила је питања спровођења интервјуа заснованих на компетенцијама, као и значај сарадње између локалних самоуправа и Службе за управљање кадровима.
Одржани састанак је омогућио даљи развој и унапређење процеса управљања људским ресурсима на локалном нивоу, а учесници су се сагласили да је континуирана размена искустава кључна за побољшање рада јединица локалних самоуправа и аутономних покрајина.